Resultater 2010

Resultatliste i solist- og ensemblekonkurransen 2010.

Ensemble klasse 1
1. Duo kornett/euphonium, Tertnes skoles musikkorps (Ragnhild Gaupholm – kornett, Malin Iversen – Euphonium)
2. Sax-sekstett, Bergen kulturskole (Jostein Graff, Haakon Sæle Bjørlykke, Oskar Madslien Steinhaug, Anders Møen Paulseth, Kilian Dietheim Hjemgaard, Kristian Takle Klette)

Ensemble klasse 2
1. Trombonekvartett, Askøy og Bergen kulturskole (Ingrid Bratland Lund, Marianne Høysæter Monsen, Maren Stenseide, Matha Eikemo Andersen)
2. Messingkvartett, Sandnes skulemusikk (Sara Andvik – kornett, Silje Kvamme Andersen – Flugelhorn, Solveig Sleire Holmås – Horn, Ingmund Andvik – Tuba)
3. Duett, Sandnes skulemusikk (Vigdis Andvik – kornett, Marlene Høvde Holmås – Euphonium)
4. Allegro saxofonkvintett, Bergen kulturskole (Nils Eirik M. Paulseth, Veonika H. Nordmo, Vithusha Kishorekumar, Marcella P. Rogde)
4. Søreide og Sandsli skolekorps (Eline Røynstrand – kornett, Kristine Døsvik – kornett, Sverre Næss – kornett, Ingrid Maria Smaadal – Althorn, Kristine Uthaug – Barython, Silje Steen Askeland – Tromnbone)
4. Bergen Vest tromboneensemble (Torstein Ingebrigtsen, Jørgen Pettersen, Lars Kristian Kolle Varden)
4. Landås skoles musikkorps (Mari Blaasvær – klarinett, Ingunn Larsen Skauge – klarinett)
4. Søreide og Sandsli skolekorps (Eirik Hannevik – tuba, Petter Kolaas – tuba)

Ensemble klasse 3
1. Alesa saksofonkvartett, Bergen kulturskole (Anna P. Rogde, Andrea B. Aakre, Sofie A. Larsen, Lars Dalstø)
2. Klarinettrio, Skjold skoles musikkorps (Silje Knudsen Borge – klarinett, Einar Snorrason – klarinett, Katharina Lærum – bassklarinett)
3. Fløyteduo, Bønes skolekorps (Sigrid Dalland, Tiril Løvset)
4. Clunes saksofonkvartett, Bergen kulturskole (Håvard Fjelltveit, Erik Dalstø, Halvard M. Paulseth, Gustav I. Berger)
4. Bergen kulturskole (Knut Bjørgo – trombone, Andreas Solheim – trombone, Peter Salvesen – trombone, Jayanthan Jeyatharan – trombone)
4. Landås skoles musikkorps (Karen Torp Maaseide – klarinett, Ann-Helen Austrheim – klarinett)

Ensemble klasse 4
1. Raha saksofonkvarnett, Bergen kulturskole, 92 poeng (Harald Dahl Våge, Aurora H. Nordmo, Astrid Bjørnø)
2. Slagverkensemble, Smørås skolekorps, 91 poeng (Mathias Matland, Lars Anders Sivertsen, Kristoffer Skavhellen, Vegar Milde)
3. Messingtrio, Masfjorden kulturskole, 90 poeng (Helen Amdvik – trombone, Synnøve Areklett Garmann – trombone, Synnøve Kristin Søvde Holmås – basstrombone)
3. Tubaensemble, Bergen kulturskole, 90 poeng (Hannah McKibben, Susanne Heggøy, Øyvind Skjøvestad, Synne Johnsson, Oda Mørner Sletten, Espen van der Meeren)
4. Broken Reed saksofon, Bergen  kulturskole (Tom Erik Abildgaard, Sindre M. Paulseth, Arnfinn G. Langesæther, Andreas Sæle)
4. Bergen kulturskole (Finn Nitter Træland – trompet, Anna Jensen Versto – trompet, Kristian Wederhus – kornett, Natalia M. Zieritz – kornett)
4. Søreide og Sandsli skolekorps (Ingrid Berg Riser – trompet, Kristina Mosavi – trompet)
4. Sandnes skulekorps (Siri Andvik – kornett, Kristin Andvik – kornett, Christian Krossøy – kornett, Sigrid Tveit Mjanger – euphonium, Helen Andvik – trombone, Synne Kristin Søvde Holmås – trombone, Emil Mjanger – tuba)

Solister klasse 1a
1. Martin Johannes Sandaker, Fløyte, Paradis skole
2. Karianne Namtvedt, Kornett, Skjold skoles musikkorps
3. Hanne M. Kristoffersen, Trombone, Askøy skolebrass
3. Håkon Sæle Bjørlykke, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Max Cobben, Trombone, Krohnengen skoles musikkorps
4. Malene Teigland, Trombone, Askøy skolebrass
4. Sigve Fagerli Strømsnes, Trombone, Askøy skolebrass
4. Ingrid Varpe, Saksofon, Skjold skoles musikkorps
4. Karoline Norevik Pedersen, Fløyte, Skjold skoles musikkorps
4. Jostein Graff, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Kilian Dietheim Hjemsgaard, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Martin Junge, Saksofon, Olsvik skolekorps
4. Kristian Takle Klette, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Anders Møen Paulseth, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Oskar Madslien Steinhaug, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Maria Hannevik, Kornett, Søreide og Sandsli skolekorps
4. Runa Underhaug, Kornett, Skjold skoles musikkorps

Solister klasse 1b
1. Malin Iversen. Euphonium, Tertnes skoles musikkorps
2. Ragnhild Gaupholm, Kornett, Tertnes skoles musikkorps
3. Max Yije Cao, Trombone, Bergen kulturskole
4. Astrid Lund, Kornett, Tertnes skoles musikkorps
4. Veronika H. Nordmo, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Nils Eirik Møen Paulseth, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Marcella P. Rogde, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Maren Hervig Holthe, Waldhorn, Skjold skoles musikkorps
4. Johanne Dobbe Flemmen, Waldhorn, Midttun skoles musikkorps
4. Bergfrid Høgås Skjæveland, Barython, Søreide og Sandsli skolekorps
4. Nelly Gjelledstad, Kornett, Søreide og Sandsli skolekorps
4. Martin Kammerhuber, Klarinett, Olsvik skolekorps
4. Johanna Møen, Fløyte, Skjold skoles musikkorps
4. Tonje Almli, Klarinett, Skjold skoles musikkorps
4. Eirin Litleskare, Klarinett, Skjold skoles musikkorps
4. Lars Kristian Kolle Varden, Trombone, Mathopen skolekorps
4. Kathrine Mandelid Hagenes, Klarinett, Olsvik skolekorps

Solister klasse 2a
1. Sara Helene Bolstad, Fløyte, Bergen kulturskole
2. Vithusha Kishorekumar, Saksofon, Bergen kulturskole
3. Petter Daae, Kornett, Midttun skoles musikkorps
3. Ingrid Bratland Lund, Trombone, Tertnes skoles musikkorps
4. Amalie Hvidsten Duesund, Fløyte, Alversund skulemusikkorps/Lindås kulturskule
4. Ingrid Helene Sele, Fløyte, Ulriken Janitsjar
4. Camilla Jensen Duesund, Klarinett, Skjold skoles musikkorps
4. Anders Gjendemsjø, Kornett, Midttun skoles musikkorps
4. Kristine Døsvik, Kornett, Søreide og Sandsli skolekorps
4. Vegard Haugen Lemme, Saksofon, Samnanger skulemusikklag
4. Margrethe Kolberg, Barython, Hellen skoles musikkorps
4. Marianne Høysæter Monsen, Trombone, Askøy skolebrass
4. Maren Stenseide, Trombone, Askøy skolebrass
4. Olav S. Bjørlykke, Saksofon, Bergen kulturskole

Solister klasse 2b
1. Sigvald Fersum, Marimba, Hellen skoles musikkorps
2. Joar Haugen, Trombone, Samnanger skulemusikklag
3. Maria Hille Oldervoll, Fløyte, Skjold skoles musikkorps
3. Tanja Mikkonen, Waldhorn, Olsvik skolekorps
4. Solveig Hille Oldervoll, Klarinett, Skjold skoles musikkorps
4. Celine B. Gjendemsjø, Kornett, Tertnes skoles musikkorps
4. Susanne Kolberg, Kornett, Hellen skoles musikkorps
4. Eline Nybråten, Fløyte, Skjold skoles musikkorps
4. Erik Dalstø, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Lars Dalstø, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Irene Dahl Isaksen, Kornett, Søreide og Sandsli skolekorps
4. Eivind Haarr Smedal, Saksofon, Skjold skoles musikkorps

Solister klasse 3
1. Vilde Synnøve Gaupholm, Trombone, Tertnes skoles musikkorps
1. Siri Storheim, Waldhorn, Skjold skoles musikkorps
2. Inga Beate Bøe, Knarinett, Åsane Janistjar
3. Synne Johnsson, Eb tuba, Skjold skoles musikkorps
4. Agnar Haugbjørg Haugen, Eb tuba, Samnaner skulemusikklag
4. Maren Kallekleiv, Klarinett, Hordvik skolemusikklag
4. Kristoffer Bjelke, Saksofon, Erdal skoles musikkorps
4. Silje van der Meeren, Waldhorn, Olsvik skolekorps
4. Gustav I Berger, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Håvard Fjelltveit, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Halvard M. Paulseth, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Anna P. Rogde, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Andrea B. Aakre, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Nora Hausvik, Kornett, Søreide og Sandsli skolekorps

Solister klasse 4
1. Frida Andreassen Leeng, 92 poeng, Fløyte, Erdal skoles musikkorps
2. Arnfinn Langesæther, 91 poeng, Saksofon, Bergen kulturskole
3. Monica Iren Eidsheim, 90 poeng, Fløyte, Alversund skulemusikkorps
4. Marie Louise Kjeldstad, Trombone, Midtre Sotra skolekorps/Bergen kulturskole
4. Ingrid Berg Riser, Trompet, Søreide og Sandsli skolekorps
4. Erik Andre Jakobsen, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Andreas Sæle, Saksofon, Erdal skoles musikkorps
4. Eirik Tonnem, Waldhorn, Skjold skoles musikkorps
4. Aurora H. Nordmo, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Sindre M. Paulseth, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Ruben F. Sørheim, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Harald Dahl Våge, Saksofon, Bergen kulturskole
4. Maren Tonnem, Klarinett, Skjold skoles musikkorps